Készségfejlesztés gyermekkorban: a DIFER Programcsomag
Békéscsaba, 2009. november 16-17.

A Békés Megyei Tudásház és Könyvtár a DIFER Programcsomag (Diagnosztikus Fejlődéssegítő Rendszer) megjelenésének 5. évfordulójára a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézetével közösen konferenciát szervez.

A DIFER Programcsomaggal mérhetőek és fejleszthetőek azok az elemi alapkészségek, melyek az óvoda-iskola átmenet és a későbbi iskolai tanulás sikeressége szempontjából kulcsfontosságúak. A mérőeszköz alkalmas az iskolakészültség megállapítására. A tesztek a tanulásban akadályozott gyermekek esetében is alkalmazhatóak, ezáltal a DIFER az integráció, az együttnevelés közös mérőeszköze lehet. A DIFER alapján tervezhető a 4-8 éves gyermekek egyéni fejlesztése. A DIFER könyvsorozat tartalmazza a fejlesztés módszereit, a fejlesztő játékok gyűjteményét. A kutatási eredmények és a gyakorlati tapasztalatok egyértelműen igazolták, hogy e módszerek alkalmazásával az elemi alapkészségek eredményesen fejleszthetőek, ezáltal a gyermekek fejlődésbeli megkésettsége jelentősen csökkenthető.

A DIFER Programcsomagot mára már számos óvoda és iskola alkalmazza. Az első kiadása óta eltelt években több új kutatási eredmény, fejlesztési módszer látott napvilágot. A konferencia résztvevői megismerhetik ezeket az újabb eredményeket. A szekcióvezetők bemutatják azokat a gyakorlatban már kipróbált játékos módszereket, melyekkel az elemi alapkészségek sikeresen fejleszthetők.

A DIFER Programcsomagot a Mozaik Kiadó gondozza. A konferencia időpontjára várhatóan megjelenik a sorozat legújabb kötete, egy mesegyűjtemény, mely a gondolkodási képességek, a relációszókincs, az anyanyelv fejlesztéséhez ad számos ötletet és lehetőséget. A konferencián az előadók ezt a mesegyűjtemény is bemutatják. A DIFER Programcsomag és a módszertani könyvsorozat kötetei a konferencia ideje alatt kedvezményes áron vásárolhatók meg.

A konferencia helyszíne: Békés Megyei Tudásház és Könyvtár
Békéscsaba, Kiss E. u. 3.
A konferencia időpontja: 2009. november 16-17.

A konferencia részvételi díja (18.500,- Ft) a 277/1997. (XII.22.) korm. rendelet 5. § (3) bekezdése szerint a pedagógus továbbképzésre fordítható keretből elszámolható és 12 órás időtartama a 120 órás kötelező képzésbe beleszámítható.

A konferencia részletes programja